Yazılardan Haberdar Olun

E-mail Adresiniz :

16 Ocak 2016 Cumartesi

Yine yeni yeniden

Merhabalar,

Yaklaşık 4 yıl aravermişim sayfama. Okumada olduğu gibi yazmada da ara verince yeniden başlaması zor oluyor. :) 

Ara verdiğim dönemde fotoğraf, örgü ve etamin benzeri elişleri ile uğraştım. biraz gezdim ve spora ağırlık vermeye başladım.

Yaklaşık 2,5 yıldır koşuyorum. 50 yaşına kadar spor yapmayan ben, şu anda maraton koşabiliyorum. Yeni hedefim 2017 yılında Çin Seddi maratonunu koşmak :) 

2,5 yıl içinde  toplam 21 yarış koştum. 2 maraton, 4 yarı maraton, 5 tane 15 km ve kalanları 11,2 ile 5 km aralıklarındaki yarışlar oluşturuyor. 22.yarışımı yarın Çekmeköy'de Bakiye Duran'ın organize ettiği yarışta koşacağım. ( 15 km ) 


Şimdiye kadar 5 kupa ve birçok madalya aldım. Yaş grubunda 6 tane birincilik, 1 tane ikincilik ve 3 tane üçüncük elde ettim. 

İlk 2 hedefim : 14 Şubat Barcelona yarı maratonu ve 10 Nisan Rotterdam Maratonu. Rotterdam Maratonu kendime doğumgünü hediyesi oldu:).

Bir  yıl önce antrenörüm Koşan Adam Kemal Özdemir ile tanıştım. İyi bir antrenörle disiplinli çalışmanın sonucunu çok net görüyorum. Kendisiyle çalışmaya başladıktan  sonra performansım bariz bir şekilde arttı. Madalya ve kupaların neredeyse hepsi kendisiyle çalışmaya başladıktan sonra geldi. 

Koşu yaşamımda çok önemli bir yer tutuyor, doğal olarak yeni yazılarımın bir kısmı koşu hakkında olacak :)


Enson yarışım Adana yarı maratonunda başlangıç,  finişe saniyeler kala ve antrenörümle birlikte ödül fotoğrafı ile bugünlük hoşçakalın :)  

Devamı gelecek :)

Güzel bir haftasonu olsun :)


2 yorum:

Dilara Koç Yazar Şair dedi ki...

Müthiş bir başarı öyküsü. Yaşı, iş hayatının yoğunluğunu, İstanbul'da yaşıyoruz diyerek zaman bulamamayı vb bahaneleri konu edip kişinin kendine ve topluma faydalı işler yapması için neler mümkün? Bize rol model olduğunuz için teşekkürler Fatoş Hanım. Sevgiyle Dilara Koç

Fatosun Kosesi dedi ki...

Çok teşekkürler Dilaracım :) http://ddilara.blogspot.com.tr/

Sevgiler,