Yazılardan Haberdar Olun

E-mail Adresiniz :

9 Nisan 2010 Cuma

Darüşşafaka Sınav kayıtları Devam ediyor

Merhabalar,
147 yıldır eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla babası hayatta olmayan, ailesinin maddi olanakları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan, yetenekli öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar yatılı ve tam burslu, yabancı dille eğitim veren Darüşşafaka’nın 2010 yılı sınav takvimi belirlendi.
Çevrenizde 3. sınıfa giden, babası hayatta olmayan, maddi olanakları kısıtlı ve fakat yetenekli çocuklar varsa; kimbilir, belki bir çocuğun ve ailesinin hayatını kökten değiştirebilir, onlara hayal bile edemeyecekleri bir dünyanın kapısını açmış olabilirsiniz..
DARÜŞŞAFAKA, YAŞAMI EĞİTİMLE DEĞİŞTİRİYOR!
Babası hayatta olmayan
Maddi olanakları iyi bir eğitim almaya yeterli olmayan
Başarılı ve yetenekli 3. sınıf öğrencileri

Sınav Günü : 30 MAYIS, 2010 PAZAR; SAAT 10.00
Sınavlar 20 ilde yapılacaktır.
(Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van)
Detaylar için http://www.darussafaka.org/v/1116
Tel: 0212 276 50 20/485
Sınava katılmak için son başvuru günü 26 Mayıs 2010 Çarşamba.
Darüşşafaka, sınav sonucuna göre 2010-2011 eğitim-öğretim yılı için 120 öğrenciyi daha Darüşşafaka ailesine katmayı amaçlıyor.
Yetenekli gençleri yetiştiren, Türkiye ve dünyanın en saygın ve en iyi eğitim kurumları arasında yer alan Darüşşafaka, eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip ve topluma karşı sorumlu liderler yetiştirmeyi hedefliyor.
ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR
  • Babasının hayatta olmaması,
  • Ailesinin maddi durumunun öğrenimini sürdürmesine yeterli olmaması,
  • 1999 ya da daha sonraki tarihlerde doğmuş olması,
  • 2008–2009 eğitim-öğretim yılında 3.sınıf öğrencisi olması,
  • Sağlık ve diğer yönlerden yatılı okula kabulüne sakınca bulunmaması,
  • T.C. vatandaşı olması.
Yukarıdaki koşulların tümüne uyan öğrenciler sınav kaydı için başvurabilirler.
Sınav tanıtım toplantıları Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 30 Mayıs’taki sınav öncesi daha çok sayıda öğrenciye ulaşabilmek için Türkiye genelinde okulu ve sınavı tanıtmak amacıyla tanıtım toplantıları düzenlemeye başladı. Nisan başında çeşitli illerde tanıtım toplantıları düzenlendi. Son tanıtım toplantısı ise 4 Mayıs 2010 tarihinde ise son il olarak İstanbul’da gerçekleştirecek.
Toplantıda katılımcılara Darüşşafaka Eğitim Kurumları tanıtılarak, Darüşşafaka’da öğrencilere sunulan imkânlar hakkında bilgi verilecek. Ayrıca eğitimde fırsat eşitliği sunmayı amaçlayan sınav sistemi de öğretmenlerle paylaşılacak. Darüşşafaka’nın öğrencilerine sunduğu sosyal imkânlar ve spor faaliyetleri de toplantının konu başlıkları arasında yer verilecek.
http://www.darussafaka.org/v/1116
http://www.darussafaka.k12.tr/tr/index.php?option=com_content&view=article&id...=11
Sınav tanıtım videosu için :
http://www.dailymotion.com/video/xclg7n_darüşşafaka-sınavı-2010_school

Herkese sevgiler,

Gece Mavisi
Fatoş

Hiç yorum yok: